A Lilla Light Kft. általános szerződési feltételei
(a továbbiakban: Általános Szerződési Feltételek vagy ÁSZF)
- Hatály
- Jelen Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) az Lilla Light Korlátolt Felelősségű Társaság (székhelye:7761 Kozármisleny Viola utca 9/4., cégjegyzékszáma: Cg: 02 09 082146, nyilvántartást vezető cégbíróság: Pécsi Törvényszék Cégbírósága; adószáma: 25525641-2-02., e-mail: info@lillalight.com továbbiakban: Eladó) illetve az Eladó székhelyén, telephelyein fióktelepein raktáraiban vásárló személyek (a továbbiakban Vevő) közötti jogviszonyban szabályozzák az Eladót és a Vevőt (a továbbiakban együttesen Felek) illető jogokat és a Feleket terhelő kötelezettségeket. Az Eladó vevői körébe tartozónak tekinti a napelemes rendszerek kivitelezésével foglalkozó gazdasági társaságokat és egyéni vállalkozókat, amelyek / akik tevékenységi körében a villanyszerelés, egyéb villamos berendezések kereskedelme és napelemes szerelés megtalálható. Az Eladó fenntartja a jogot, hogy a tevékenységi kör meglétét ellenőrizze. Az eladó rögzíti, hogy a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személyek irányába nem értékesít árukat a nagykereskedésében, ezért a jogügyletekre nem alkalmazandó a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet. A továbbiakban a fenti vevői körbe tartozó személy: Vevő.
- Az eladó fenntartja a jogot, hogy Fogyasztó számára az alábbi feltételek teljesülése esetén szolgáltat:
- A Fogyasztó a szerződéskötés előtt az alábbiakat vállalja és tekinti magára kötelező érvényűnek:
- A Fogyasztó rendelkezik a telepítendő árura vonatkozó gépészeti és elektromos hálózati tervvel.
- a Fogyasztó a telepítéssel kizárólag olyan napelemes rendszerek kivitelezésével foglalkozó gazdasági társaságokat vagy egyéni vállalkozókat bízhat meg, amelyek / akik tevékenységi körében a villanyszerelés, egyéb villamos berendezések és napelemes szerelés megtalálható.
- A fogyasztó, telepítés után érvényes érintésvédelmi felülvizsgálatot készíttet, amelyet kérésre be tud mutatni.
- a fenti feltételek teljesüléséről a Fogyasztónak az esetleges későbbi szavatossági kérdések felmerülése esetén automatikusan nyilatkoznia kell. Amennyiben ez hitelt érdemlően nem történik meg, azaz a fenti dokumentációkat, elmulasztja bemutatni, nem illeti a fogyasztói jogvédelem, rá a Vevői jogosultságok érvényesek.
- A jelen Általános Szerződési Feltételek az Eladó által kiadott ajánlatokkal, rendelés-visszaigazolásokkal, számlákkal és minden egyéb – az Eladó által forgalmazott termékek eladásával és megvásárlásával kapcsolatos – dokumentumokkal összhangban értelmezendők, és a Felek eltérő megállapodása hiányában az Eladó és a Vevő közötti jogviszonyban a jelen Általános Szerződési Feltételek rendelkezései az irányadóak. Eladó székhelyének, telephelyeinek, fióktelepeinek és raktárainak listája elérhető a solarakkumulator.huweboldalon.
- Jelen ÁSZF-től történő bármely eltérés csak Eladó és Vevő által aláírt és jóváhagyott írásos formában érvényes, a módosítás a számlán vagy az azt helyettesítő bizonylaton nem lehetséges.
- Jelen ÁSZF kiterjed minden, az Eladó által forgalmazott árucikk és termék (a továbbiakban együtt: Áru vagy Áruk) Eladó és Vevő közötti adásvételére.
- Megrendelés
2.1. Az Eladó az Árukat csak minta alapján, megrendelés útján értékesíti. Minta szerinti vétel esetén a megvásárolni kívánt Áruról az Eladó szerződést állít ki, melyet az Eladó képviselője és a Vevő írnak alá (a továbbiakban: Szerződés). A Vevő telefonon, elektronikus levélben vagy személyesen adhatja le a rendelési igényét. Az Eladó a Vevő igényére árajánlatot vagy megrendelőt küld, ami tartalmazza: a Vevő által megrendelt tételeket, darabszámukat, az árat, szállítási határidőt, díjbekérőt és jelen ÁSZF elérhetőségét. Megrendelés esetén megrendelési azonosító számot kap a megrendelő.A Vevő a megrendelő aláírt visszaküldésével (scannelt elektronikus levél, vagy postai levél), vagy a rendeléshez tartozó díjbekérő határidőre történő megfizetésével visszavonhatatlanul elfogadja a megrendelőn lévő feltételeket, árakat és az ÁSZF rendelkezéseit, és a megrendelés létrejön. A megrendelést tartalmazó dokumentum tartalmi ellenőrzése a megküldés után a Vevő feladata. Amennyiben a díjbekérő teljes összege nem kerül átutalásra a fizetési határidőig, úgy a megrendelés törlésre kerül.
Megrendelés esetén a Vevőnek a Szerződésben meghatározott Áru bruttó vételárának 100 %-át a Szerződés megkötésekor meg kell fizetnie az Eladó részére, amennyiben ezen kötelezettségének nem tesz eleget, a minta szerinti vétellel vásárolt Áruról kötött Szerződés minden további jognyilatkozat nélkül megszűnik a Szerződés aláírásának napjával.
2.2. A Vevő által megvásárolt Árut a Vevő kizárólag a teljes vételár, valamint a jelen ÁSZF-ben szabályozott költség és egyéb díj megfizetését követően veheti át.
2.3. Minta szerinti vétel esetén, amennyiben az érintett Áru gyártását beszüntették, Eladó köteles felhívni Vevő figyelmét arra, hogy az csak a raktárkészlet erejéig kapható, vagy csak csökkentett minőségben kapható stb. Ha a gyártó a megrendelés és az Áru Vevő általi átvétele közötti időben szünteti be egy adott Áru gyártását és emiatt a Vevő által megrendelt Áru nem adható át az Eladó részére, erről Eladó haladéktalanul értesíteni köteles Vevőt. Ebben az esetben Vevő választása szerint az Eladó részére visszafizeti az általa teljesített előleget, vagy a Vevő más megrendelése esetén az általa befizetett előleg összege ezen megrendelésbe beszámításra kerül.
2.4. A Vevő kérésére az általa megadott adatok alapján készített vagy részére átalakított, méretezett, vagy más módon egyedi gyártással készült Áru esetén a Vevő kizárólagosan felel az általa megadott méretek, mértékek és értékek és az általa adott egyéb adatok és információk helyességéért.
2.5. Amennyiben az Eladó a Vevő által megrendelt a jelen ÁSZF 10.2. pontjában meghatározott Egyedi Áru legyártásához a beépítés helyén az Eladó által végzendő helyszíni felmérés szükséges és a felmérés a Vevő érdekkörébe eső okból (pl. a Vevő a helyszínt a felmérés céljából nem tudja az Eladó rendelkezésére bocsátani) vagy a jelen ÁSZF 16. pontjában meghatározott vis maior okból nem lehetséges az Eladó megrendelésétől számított 60 (hatvan) naptári napon belül, az Eladó az árváltoztatás jogát fenntartja. Amennyiben a Vevő az Egyedi Árú megváltoztatott árát nem fogadja el, úgy Vevő a szerződéstől az árváltoztatásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 3 (három) naptári napon belül postai küldeményként vagy e-mailben megküldött egyoldalú nyilatkozattal elállhat.
- Árak
Eladó ajánlataiban szereplő árak az árajánlat napján érvényes árakat tartalmazzák. Eladó ajánlataiban feltüntetett árak bruttó árak, azok az általános forgalmi adót tartalmazzák. Amennyiben a Vevő az Áru szállítását és/vagy összeszerelését is megrendeli az Eladótól, a szállítás és/vagy szerelés közvetített szolgáltatást is tartalmazhat. A 10.2. pontban meghatározott Egyedi Áru esetén az Eladó felmérési díjat és tervdokumentáció készítéséért további díjat számíthat fel, melynek aktuális feltételeiről az áruházakban és az Eladó honlapján a www.solarakkumulator.hu oldalon kaphat a Vevő a megrendelés előtt tájékoztatást.
- Az áru átadásának és átvételének határideje
4.1. Az Eladó által vállalt, az Áru Vevő részére történő átadásának határidejét a Szerződés tartalmazza. Amennyiben a Szerződésben megjelölt szállítási határidőt Eladó elmulasztja, az esetben erről a tényről köteles a 6.1. pontban írottak szerint értesíteni Vevőt.
4.2. Amennyiben az Eladó a megrendelésben vállalt átadási határidőhöz képest 90 napot meghaladó késedelembe esik, Vevő jogosult a Szerződéstől egyoldalú írásbeli nyilatkozattal elállni.
- Az áru átadásának és átvételének helye
5.1. Az Áru átadása a felek eltérő megállapodása hiányában a szerződéskötés helyén, azaz Vevő lakhelyén, székhelyén, illetve telephelyén, fióktelepén vagy raktárában történik térítés ellenében. Az Áru átvételének helyéről történő tovább szállításról a felek eltérő megállapodása hiányában Vevő köteles saját költségére és felelősségére gondoskodni.
5.2. Amennyiben az Áru Vevő részére történő átadása a Vevő érdekkörében felmerülő okból nem lehetséges, mert például a Vevő az Árut annak ellenére, hogy annak nincs hibája, nem veszi át vagy nem megfelelő szállítási címet ad meg az Eladónak, és az Eladó az Árut visszaszállítja Eladó telephelyére vagy fióktelepére, az Eladó értesíti Vevőt a 6.1. pontban foglaltak szerint az Áru visszaszállításáról és annak következményeiről. Vevő az értesítés kézhezvételétől számított 3 napon belül köteles gondoskodni az Áru átvételéről és saját költségen történő elszállításáról. Amennyiben Vevő az Árut az Eladó általi visszaszállításától számított 7 napon belül nem szállítja el, a nyolcadik naptól Eladó a 6.3. pontban meghatározott mértékű tárolási díjat számít fel a megrendelt Áru tárolásáért. Ez a rendelkezés 60 napig alkalmazható, azt követően Eladó jogosult a Szerződéstől a 6.4. pont szerint elállni.
- Az áru átadásának és átvételének időpontja
6.1. Eladó telefonon, vagy e-mailben, vagy levélben köteles értesíteni Vevőt a Szerződésben meghatározott Áru megérkezéséről (a továbbiakban: értesítés). Telefonon, vagy személyesen történő értesítés esetén Eladó köteles az értesítést e-mail útján, vagy más bizonyítható módon is megtenni. Az értesítést kézbesítettnek kell tekinteni levélküldés esetén a postára adástól számított 5. napon, e-mailben küldött értesítést a megküldését követő naptári napon, a telefonon történt értesítés azonnal kézbesítettnek tekintendő. Felek felelősek azért, hogy az általuk a szerződéskötéskor megadott adatok a valóságnak megfelelnek és kötelesek a másik felet kapcsolattartáshoz és kézbesítéshez szükséges adataikban bekövetkező változásról haladéktalanul értesíteni. Cég, gazdasági társaság, jogi személy vagy más szervezet, továbbá más személy nevében és képviseletében történő átvétel esetén az eljárási jogosultságot meghatalmazással, amennyiben az eljáró személy az általa képviselt szervezet törvényes képviselője, úgy gazdasági társaság esetén cégkivonattal, más szervezet esetén az adott szervezetre jogszabály által előírt okirattal kell igazolni és minden esetben az átvevő személynek be kell mutatni személyazonosító okmányát (személyi igazolvány, útlevél vagy jogosítvány).
6.2. Vevő az értesítés kézbesítésétől számított 5 munkanapon belül köteles az általa megrendelt Áru(k) teljes vételárát – illetve az általa a szerződéskötéskor megfizetett előleget meghaladó hátralékos vételárat – teljes egészében megfizetni és az Áru(k)at átvenni a 5.1 és 5.2-es pontok alapján.
6.3. Amennyiben Vevő az általa megrendelt Árut a kiértesítéstől számított 14 napon belül nem veszi át, az esetben Eladó a késedelem 15. napjától kezdődően jogosult tárolási díjat felszámítani. A tárolási díj mértéke bruttó 100.000 Ft/hét tárolási egységenként/raklaponként. Eladó a tároláshoz, raktározással foglalkozó harmadik személy szolgáltatását is jogosult igénybe venni. Az átvételi késedelem szempontjából minden megkezdett naptári hét késedelem egész hétnek minősül.
6.4. Amennyiben Vevő az általa megrendelt Árut az értesítéstől számított 30 napon belül nem veszi át, az Eladó jogosult a Szerződéstől ajánlott postai küldeményben megküldött egyoldalú nyilatkozattal elállni, amely a postára adástól számított ötödik napon kézbesítettnek minősül. Ilyen esetben Vevő a tárolási díjat köteles megfizetni. A tárolási díj összegét Eladó a Vevő által megfizetett előlegbe beszámíthatja, az előleg tárolási díj levonása után fennmaradó összegét a Vevőnek kamatmentesen visszafizeti.
- Fizetési feltételek
7.1. A vételár megfizetése az Eladó bankszámlájára való átutalással lehetséges.
7.2. Késedelmes fizetés esetén Eladó az Áru vételárának bruttó összegére vetítve, napi kamatszámítással, a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben (a továbbiakban: Ptk.) meghatározott mértékű késedelmi kamatra jogosult. Ez a rendelkezés a késedelem 60. napjáig alkalmazható, amelyet követően Eladó jogosult a Szerződéstől a 6.4. pontban foglalt módon elállni.
- Tulajdonjog fenntartása
Az Eladó az Árun fennálló tulajdonjogát az Áru vételára teljes bruttó összegének és a Szerződésben vagy a jelen ÁSZF-ben meghatározott költségek megfizetéséig fenntartja. Erre tekintettel a teljes vételár kiegyenlítése előtt az Áru(ka)t biztosítékul adni vagy más módon megterhelni nem lehet.
- Kárveszély átszállása
A kárveszély az Áru átvételekor, a Vevőnek történő átadásakor száll át Vevőre az átadás helyén, abban az időpontban, amikor az Áru a Vevő birtokába kerül.
- Az elállás.
Elállási jog egyedi áru esetén. Egyedi Áru: azon Áru, amely különösen a Vevő által megadott adatok vagy az Eladó által a beépítés helyszínén végzett felmérés alapján egyedi méretre, illetve egyedi paraméterek alapján kerül legyártásra. Vevő a Szerződés megkötésétől, annak az Eladó általi teljesítéséig, azaz az Áru Vevő részére történő átadásáig bármikor jogosult írásbeli nyilatkozattal elállni a Szerződéstől, köteles azonban egyösszegű ún. meghiúsulási kötbért fizetni Eladó részére, amelynek mértéke az Áru bruttó vételára 80%-ának megfelelő összeg. Eladó a meghiúsulási kötbér összegéig beszámításra jogosult a Vevő által befizetett előleggel szemben, az előleg a meghiúsulási kötbér összegének és a Szerződésben vagy a jelen ÁSZF-ben meghatározott költségek levonása után fennmaradó összegét a Vevőnek kamatmentesen visszafizeti.
- Mennyiségi kifogás
11.1. Eladó az Áru(ka)t az átadás-átvételekor mennyiségileg, darab szerint adja át Vevő részére. Vevő az Áru(ka)t mennyiségi szempontból az átadás-átvételkor köteles átvenni és ellenőrizni. Amennyiben Vevő az átadás-átvétel során az áru mennyiségével – darabszámával – valamint csomagolásával kapcsolatban nem jelentett be kifogást, az átadás-átvételt követően ilyen jogcímen nem támaszthat igényt Eladóval szemben.
11.2. A Vevő az átvett Áru(k) mennyiségével – darabszámával, – kapcsolatos kifogását az átadás-átvételkor köteles megtenni. A kifogásról a felek jegyzőkönyvet kötelesek felvenni. Eladó a kifogást annak bejelentéstől számított 3 munkanapon belül köteles kivizsgálni és a vizsgálat eredményéről haladéktalanul tájékoztatni Vevőt, továbbá ennek eredményeképpen a mennyiségi kifogást haladéktalanul orvosolni, vagy azt elutasítani.
- Kellékszavatosság
12.1. Ha a termék a teljesítés időpontjában nem felel meg a Szerződésben vagy jogszabályban foglaltaknak (hibás teljesítés) a Vevő az Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet. Az Eladó mentesül felelőssége alól, ha a Vevő a hibát Szerződés megkötésének időpontjában ismerte vagy a hibát a Szerződés megkötésének időpontjában ismernie kellett. 3
12.2. A Vevő a teljesítés időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
12.3. Fogyasztónak minősülő Vevő esetén: (a továbbiakban: Fogyasztó) ennek feltételeiről lásd 1.2 pontot.
Fogyasztó a teljesítés időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a hibákért, amelyek a teljesítés időpontjában már léteztek. Nem számít az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a Vevő az Árut rendeltetésszerűen nem tudja használni. Az Árunak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik.
12.3. Kellékszavatossági igények
12.3.1. Kellékszavatossági igénye alapján a Vevő választása szerint:
a) kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az az Eladónak – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet, vagy
b) az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát az Eladó költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a Szerződéstől elállhat, ha az Eladó a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének – a dolog tulajdonságaira és a Vevő által elvárható rendeltetésére figyelemmel, megfelelő határidőn belül, a Vevő érdekeit kímélve – nem tud eleget tenni, vagy ha a Vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
12.3.2. Kellékszavatossági igénye alapján a Fogyasztó választása szerint:
a) kijavítást vagy kicserélést kérhet, vagy
b) az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a szerződés megszüntetését kérheti.
12.3.3. Az Eladó megtagadhatja a kijavítást és a kicserélést, ha az lehetetlen vagy aránytalan többletköltséget eredményezne az Eladónak, figyelembe véve valamennyi körülményt, a hibátlan termék értékét és a szerződésszegés súlyát.
12.3.4. A Fogyasztó akkor kérheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a szerződés megszüntetését, ha az Eladó a terméket nem javította ki vagy nem cserélte ki, illetve az Eladó azt a saját költségén nem végezte el, ismételt hiba merült fel a kijavítás vagy a kicserélés ellenére, vagy a hiba olyan súlyú, hogy azonnali árleszállítást vagy a szerződés megszüntetését teszi indokolttá, illetve az Eladó nem vállalta vagy észszerű határidőn belül nem tudta vállalni a kijavítást vagy a kicserélést.
12.3.5. Jelentéktelen hiba miatt a szerződés megszüntetésének nincs helye. Ha a Fogyasztó hibás teljesítésre hivatkozva kívánja megszüntetni az adásvételi szerződést, az Eladót terheli annak bizonyítása, hogy a hiba jelentéktelen.
12.3.6. Az ellenszolgáltatás leszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a Fogyasztónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a Fogyasztó által ténylegesen megkapott áru értékének különbözetével.
12.3.7. A Fogyasztónak az árut a kijavítás vagy kicserélés teljesítése érdekében az Eladó rendelkezésére kell bocsátania.
12.3.8. A Fogyasztó kellékszavatossági jogait a kötelező jótállás alá tartozó árukra vonatkozó speciális szabályok (13. pont) figyelembevételével gyakorolhatja.
12.4. A kellékszavatossági igénye érvényesítésekor a Szerződés megkötését a Vevőnek kell bizonyítania. Fogyasztóval megkötött szerződés esetén a Szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot – az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát – a Fogyasztó bemutatja. Ha az Eladó a szerződés megkötését vitatja, felhívja a Fogyasztó figyelmét a panasztétel lehetőségére és a panasz intézésének – a fogyasztóvédelemről szóló törvényben foglaltakkal összhangban álló – módjára.
12.5. A választott kellékszavatossági jogáról a Vevő egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.
12.6. A Vevő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul közölni az Eladóval. Fogyasztóval megkötött szerződés esetén a 2 hónapon belül közölt hiba késedelem nélkül közöltnek tekintendő. A közlés késedelméből eredő kárért a Vevő felelős.
12.7. Fogyasztóval megkötött Szerződés esetében ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy az Áru teljesítésének időpontjától számított egy éven belül a Fogyasztó által felismert hiba már az Áru teljesítésének időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem az Áru természetével vagy hiba jellegével összeegyeztethetetlen. Ebben az esetben az Eladó csak akkor mentesül a szavatossági felelőssége alól, ha ez a vélelem az Áru természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.
12.8. Ha az Áru meghibásodásában a Vevőt terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, a szavatossági kötelezettség teljesítésével felmerült költségeket közrehatása arányában a Vevő köteles viselni, ha az Áru karbantartására vonatkozó ismeretekkel rendelkezett, vagy ha az Eladó e tekintetben tájékoztatási kötelezettségének – különösen használati és kezelési útmutató rendelkezésre bocsátásával – eleget tett.
- Kötelező jótállás
13.1. Fogyasztó részére eladott, az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) mellékletében felsorolt Árukra kötelező jótállás terjed ki. A jótállás időtartama: a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év, b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év, c) 250 000 forint eladási ár felett három év. E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár.
13.2. Az Áru kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a Fogyasztó az Árut a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta.
13.3. A jótállási határidő az Áru Fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést az Eladó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik. Ha azonban a Fogyasztó az Árut az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja az Áru átadásának napja.
13.4. A Fogyasztó a kijavítás iránti igényét választása szerint az Eladó székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és a vállalkozás által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti. Mivel Eladó a székhelyén nem működtet üzletet, illetve javítószolgálatot, a Fogyasztó szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak székhelyen való bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon értesíti a Fogyasztót.
13.5. Ha a jótállási időtartam alatt az Áru első alkalommal történő javítása során az Eladó részéről megállapítást nyer, hogy az Áru nem javítható, a Fogyasztó – különösen az egyedi szerződésben foglalt, vagy a minőségi kifogásról szóló jegyzőkönyvben felvett – eltérő rendelkezése hiányában az Eladó köteles az Árut nyolc napon belül kicserélni. Ha az Áru cseréjére nincs lehetőség, az Eladó köteles a Fogyasztó által bemutatott, az Áru ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton feltüntetett vételárat nyolc napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni.
13.6. Ha a jótállási időtartam alatt az Áru három alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik – a Fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában –, valamint ha a Fogyasztó nem igényli a vételár arányos leszállítását, és a Fogyasztó nem kívánja az Árut az Eladó költségére kijavítani vagy mással kijavíttatni, az Eladó köteles az Árut nyolc napon belül kicserélni. Ha az Áru kicserélésére nincs lehetőség, az Eladó köteles a Fogyasztó által bemutatott, az Áru ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton feltüntetett vételárat nyolc napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni.
13.7. Ha az Áru kijavításra a kijavítási igény Eladó részére való közlésétől számított harmincadik napig nem kerül sor, a Fogyasztó – különösen az egyedi szerződésben foglalt, vagy a minőségi kifogásról szóló jegyzőkönyvben felvett – eltérő rendelkezése hiányában az Eladó köteles az Árut a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül 4 kicserélni. Ha az Áru cseréjére nincs lehetőség, az Eladó köteles a Fogyasztó által bemutatott, az Áru ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton feltüntetett vételárat a harmincnapos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni.
13.8. A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható Árut az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról az Eladó, vagy – a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén – a javítószolgálat gondoskodik.
13.9. Ha a Fogyasztó az Áru meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Ptk. 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
13.10. A Korm. rendelet szerinti jótállás érvényességéhez, valamint a jótállásból eredő jogok érvényesítéséhez az Eladó további követelményt támaszthat a Fogyasztóval szemben, feltéve, hogy az Áru megfelelő üzembe helyezése más módon nem biztosítható és a követelmény teljesítése nem jelent aránytalan terhet a Fogyasztó számára, valamint Eladó a Fogyasztót e követelményről előzetesen tájékoztatta.
- A szavatossági és jótállási igények érvényesítésével kapcsolatos egyéb kérdések, termékszavatosság
14.1. Vevő tudomásul veszi, hogy Eladó mentesül a szavatossági felelősség alól az olyan hiba esetén, amely hibát Vevő a szerződéskötéskor ismert vagy ismernie kellett, illetve amely hibára tekintettel a terméket Vevő csökkentett áron vásárolta. Eladó szavatossági felelőssége ilyen esetben csak a Vevő által nem ismert egyéb hibáért áll fenn.
14.2. Eladó az árunak a szavatossági vagy jótállási időn túl bekövetkezett meghibásodása esetén a hibát a Vevő megrendelése esetén a javítószolgálat érvényes árlistája alapján javítja ki.
14.3. Ha a Fogyasztó szavatossági és jótállási igényének megítéléshez szakvélemény beszerzése szükséges, a szakvélemény beszerzésének költsége azt a felet terheli, amelyik a szakvélemény beszerzését kezdeményezi.
14.4. A Fogyasztó az Eladó által részére eladott termék hibája esetén termékszavatossági igényt érvényesíthet. Termékszavatossági igényként a Fogyasztó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
14.5. Termékszavatossági igényét a Fogyasztó a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. Termékszavatossági igényét a Fogyasztó kizárólag a termék gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja.
14.6. A gyártó kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy
a) a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
b) a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető, vagy
c) a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
14.7. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a Fogyasztó a gyártóval szemben érvényesítheti.
14.8. Ha a gyártó meghatározott áru tekintetében meghatározott időtartamra a tartósságra vonatkozó jótállást nyújt, a Fogyasztó közvetlenül a gyártótól követelheti a tartósságra vonatkozó jótállás teljes időtartama alatt, hogy az áru hibáját javítsa ki, vagy az árut cserélje ki, a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályok szerint.
- Beszámítás
Az Eladóval szemben fennálló tartozásokba kizárólag, az adott Vevő részére jogerősen megítélt vagy Eladó által elismert tartozások számíthatóak be.
- Vis major
Eladó nem vállal felelősséget vis majorból – így különösen: munkabeszüntetések, rendkívüli államigazgatási intézkedések, időjárási akadályok, természeti katasztrófák, járványok vagy a Kormány által bármilyen okból kihirdetett veszélyhelyzet – eredő késedelmes teljesítésért. Amennyiben a vis majorból származó akadályoztatás 3 hónapnál hosszabb, a feleknek jogában áll a Szerződéstől elállni.
- Adatkezelés
Eladó a felek közötti jogviszony kezelésével összefüggésben kezeli a Vevő adatait a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról szóló Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete, továbbá az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény által meghatározott keretek között a moebelix.hu és moemax.hu oldalakon közzétett Adatvédelmi Tájékoztatóban részletesen meghatározott szabályok alapján.
- Irányadó jog
18.1. Amennyiben felek között egyedi Szerződés jött létre, úgy jelen ÁSZF a megkötött Szerződésben foglalt eltérésekkel alkalmazandóak.
18.2. Az Eladó és a Vevő közötti jogviszonyra a magyar jog az irányadó. A Szerződésben és a jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben különösen a Ptk., a Korm. rendelet, a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól szóló 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet, továbbá a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet szabályai alkalmazandók.
18.3. Az Eladó és a Vevő közötti jogviszonyból eredő esetleges jogvitákban a felek egyeztetésre kötelesek, ha ez nem vezet eredményre, a jogvitában a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező békéltető testület, vagy bíróság jár el, kivéve, ha a felek a Szerződésben ettől eltérő bírósági kikötést alkalmaztak.
18.4. Ha jelen ÁSZF valamely rendelkezése érvénytelen vagy érvénytelenné válik, úgy az a többi rendelkezésének érvényességét nem érinti, amennyiben az érvénytelenné vált rendelkezés akadálya a felek közötti Szerződés teljesítésének, a felek egyeztetésre kötelesek.
18.5. Az ÁSZF elérhető a www.solarakkumulator.hu weboldalon keresztül.
-
Hatálybalépés
Jelen ÁSZF 2022. szeptember 1. napján lép hatályba. Ezzel egyidejűleg a korábban kibocsátott ÁSZF hatályát veszti.
Kozármisleny, 2022. szeptember 1.